Autor Téma: Masárna bez přijímaček?  (Přečteno 3116 krát)

Lukáš J.

  • Host
Masárna bez přijímaček?
« kdy: Lis 18, 2012, 23:05 »
Víte někdo přesně jaké jsou podmínky pro přijetí na Všeobecné lékařství na MU bez přijímací zkoušky?

hejkalka

  • Host
Re:Masárna bez přijímaček?
« Odpověď #1 kdy: Lis 18, 2012, 23:54 »
Pro zjednodušení kopíruji z jejich stránek:  ;)  Podmínky pro přijetí bez přijímací zkoušky do studijních oborů Všeobecné lékařství a Zubní lékařství
  • Děkan LF MU může bez vykonání přijímacích zkoušek přijmout maximálně 150 studentů pro obor Všeobecné lékařství a 30 pro obor Zubní lékařství.
  • Uchazeč o přijetí bez přijímací zkoušky musí být studentem posledního ročníku střední školy v ČR v denním programu ukončeném maturitní zkouškou.
  • Výsledný průměr všech známek uvedených na závěrečných vysvědčeních za poslední tři roky studia a pololetním vysvědčení za čtvrtý rok studia musí být nižší nebo roven 1,10.
  • Uchazeč absolvoval výuku všech tří profilových předmětů fyzika, chemie, biologie v délce alespoň jednoho roku v průběhu posledních dvou let studia a nebyl klasifikován známkou horší než 2 (chvalitebně). Uchazeč uvede známku za profilové předměty za poslední čtyři roky střední školy, a to pouze druhé pololetí, za poslední ročník střední školy bude uvedena známka za první pololetí.
  • Uchazeč písemně požádá o přijetí bez přijímací zkoušky do konce února. Žádost musí obsahovat informace o dosažených známkách s potvrzením příslušné střední školy. Žádost dále doloží úředně ověřenými kopiemi všech vysvědčení. Vysvědčení může ověřit a potvrdit střední škola. "Pololetní" vysvědčení za poslední ročník může být nahrazeno potvrzeným "výpisem známek".
  • V souladu s bodem 3 bude vytvořeno pořadí a uchazeči budou přijati bez přijímací zkoušky do maximálního počtu stanoveném v bodě 1. Uchazeč bude písemně vyrozuměn před konáním přijímacích zkoušek do magisterských programů, zda vyhověl podmínkám přijetí. V případě, že nevyhoví daným podmínkám, bude pozván k přijímací zkoušce.
  • Zápis do studia je podmíněn úspěšným vykonáním maturitní zkoušky v souladu § 77 a násl. zákona č. 561/2004 Sb, (tj. státní maturita). Maturitní zkouška musí být složena nejpozději do začátku prvního semestru.


 

Jméno a E-mail jsou doporučené, ale nepovinné.


Ochrana proti spamu. Zapněte si javascript, nebo doplňte pořekladlo: Tak dlouho se chodí se pro vodu, až se ucho utrhne.

Jméno: E-mail: