Autor Téma: jabka, pomeranče a banány  (Přečteno 2083 krát)

Luuuďa

  • Host
jabka, pomeranče a banány
« kdy: Pro 04, 2012, 14:48 »
Poradil by někdo jak vyřešit následující úkol? chci návod, výsledek vím:))

Jedno jablko a dva pomeranče stojí 16,-Kč. Dva banány a jedno jablko stojí 24,-Kč. Kolik stojí tři jablka, tři banány a tři pomeranče?

Gábina

  • Host
Re:jabka, pomeranče a banány
« Odpověď #1 kdy: Pro 04, 2012, 18:15 »
Zapiš si to jako rovnice pod sebe:
j  + 2p           = 16
j            + 2b = 24

Dvě rovnice o třech neznámých mají bohužel nekonečně mnoho řešení.
Ale můžu je sečíst, tedy:
j + 2p + j + 2b = 16 + 24
2j +2p + 2b = 40
2(j + p + b) = 40
j + p + b = 20
takže 3 (j + p + b) = 60
Je to dobře? Gábi.


 

Jméno a E-mail jsou doporučené, ale nepovinné.


Ochrana proti spamu. Zapněte si javascript, nebo doplňte pořekladlo: Tak dlouho se chodí se pro vodu, až se ucho utrhne.

Jméno: E-mail: